У Солом’янському суді Києва була пожежа – горіли справи (ФОТО)

15.06.2016

Солом’янський районний суд Києва не може повноцінно продовжувати свою роботу через пожежу, яка сталася у понеділок вранці.

Про це повідомив прес-секретар суду Микола Мар’єв кореспонденту “Укрінформу”.

“Ми не можемо потрапити на роботу. Фактично вигорів весь другий поверх. Дуже великі пошкодження по коридорах, все в кіптяві й диму”, – сказав він.

За словами Мар’єва, поки що важко оцінити втрати та кількість згорілих справ, але їх усі відновлять.

Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомляє, що о 03:33 до її київського управління надійшло повідомлення про пожежу у 3-поверховій будівлі по вул. Максима Кривоноса, 25.

a8dd859-solomyanskyj-pozhezha-2

Вогнеборці встановили, що пожежа виникла в загальному коридорі на 2-му поверсі з задимленням 3-го поверху.

О 04:29 вони локалізували пожежу, о 04:37 ліквідували її на площі 30 кв. м.

Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено меблі, оздоблення стін (пластикова та дерев’яна вагонки), облицювання дверей приміщень, інформаційні стенди, закопчено стіни та стелю.

Жертв та постраждалих немає.

Причина пожежі встановлюється.

За даними ТСН, вигоріла кімната, де зберігалися матеріали кримінальних справ, а зали засідань та кабінети суддів не постраждали.

Саме Солом’янський райсуд столиці розглядає справи Національного антикорупційного бюро.

Зокрема, цьому суду передали справу проти екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, а також справи проти колишніх нардепів Олександра Єфремова, Олександра Стояна (Партія регіонів) та Сергія Гордієнка (Компартія).

Згодом в НАБУ зізналися, що пожежа матиме негативний вплив на якість та швидкість досудових розслідувань Бюро.

Про це йдеться у повідомленні відомства.

Вказується, що у цьому суді знаходилося близько 150 процесуальних клопотань від детективів НАБУ, “щодо яких ще не було винесено рішення або рішення було винесено, проте не було виготовлено відповідної ухвали”. Протягом понеділка відомство “офіційної інформації щодо неможливості розгляду вже поданих клопотань з боку суддів Солом’янського суду” не отримувало.

“Крім того, до Солом’янського районного суду м. Києва детективами НАБУ та прокурорами САП було скеровано два обвинувальні акти. На даний час доля матеріалів проваджень з’ясовується”, – сказано у повідомленні.

В НАБУ зазначили, що у понеділок детективи “планували подати на розгляд більш ніж десять клопотань, два з яких мали особливе значення”.

“Через пожежу план слідчих дій (обшуків) було зірвано, що змусить слідчих змінити тактику ведення розслідування” – повідомили у НАБУ.

У відомстві вказали, що у штатному режимі суд Солом’янського району міста Києва щоденно розглядав по декілька процесуальних клопотань, які стосувалися досудових розслідувань НАБУ.

“Із початку 2016 року усього їх було розглянуто більше тисячі”, – сказано у повідомленні.

“Антикорупційне бюро закликає усі служби, задіяні у розслідуванні та усуненні наслідків пожежі у Солом’янському суді, вжити заходів для якнайшвидшого відновлення його роботи. У разі, якщо нормальна робота суду не буде поновлена найближчим часом, це матиме негативний вплив на якість та швидкість досудових розслідувань НАБУ”, – сказано у повідомленні.

Коментар:

Те, що згоріла саме кімната зі справами головних корупціонерів країни – звичайно ж, чиста випадковість. Хіба можна подумати інакше? І так, у НАБУ тепер є “залізобетонна” відповідь всім, хто дорікав відомство в повільності і неефективність – розслідування були на фінішній прямій, але все ж згоріло. Тому – починаємо все з нуля. Загалом, дуже вдало сталася пожежа. І для корупціонерів, і для непримиренних борців з цією заразою.

Поділитися з друзями


Актуально,Новини